Czy wiecie, że ponad 90% polskich nauczycieli i dyrektorów doskonali się zawodowo? Co ciekawe, nie jest to ściśle związane z awansem zawodowym. Niejednokrotnie po dodatkową wiedzę sięgają ci nauczyciele, którzy uzyskali już wszystkie stopnie awansu. Dlaczego w takim razie cały czas się kształcą? Rozwój, spełnienie, satysfakcja – to w głównej mierze przyświeca nauczycielom korzystającym z różnych form szkoleniowych. Coraz częściej wybierają oni nie tylko kursy przedmiotowe, lecz także te, które pogłębiają wiedzę z innych obszarów: nowych technologii, nowatorskich metod nauczania czy psychologii. Mamy więc bardzo dobrą wiadomość – startujemy z nowymi kursami!

Właśnie uruchomiliśmy zapisy na trzy premierowe kursy internetowe. Każdy z nich rozwija inne kompetencje i pozwala na zdobycie wiedzy z innej dziedziny. Wśród nich jest kurs skierowany do dyrektorów szkół. Porusza on kwestie związane ze zmianą ustroju szkolnego. Wiemy, jak bardzo ten temat jest dla Was ważny.

1. Reforma 2017 – zmiana nową szansą

To kurs przeznaczony dla dyrektorów szkół. Przed nimi sporo wyzwań w związku z reformą: zmiana struktury organizacyjnej placówek, realizacja nowej podstawy programowej, niejednokrotnie nowe osoby w gronie pedagogicznym. Budzi to silne emocje, ale doświadczenie pokazuje, że z pozornie trudnych sytuacji można wyjść obronną ręką – każda szkoła może zyskać nową szansę.
Celem kursu jest przekazanie niezbędnej wiedzy związanej z zarządzaniem zespołem w zmianie, kształcenie umiejętności radzenia sobie w nowej sytuacji, a w konsekwencji – wykorzystanie zmiany dla poprawienia efektywności funkcjonowania szkoły.

ZAPISZ SIĘ

2. Metoda WebQuest – jak dobrze wykorzystać potencjał mediów elektronicznych w metodzie projektu?

Młodzież wpatrzona w ekran smartfona czy komputera to powszechny widok. Niejednemu rodzicowi i nauczycielowi spędza on sen z powiek. A może by tak wykorzystać media elektroniczne w szkole? Doskonale nadają się one do realizacji projektu metodą WebQuest. Wykorzystuje zasoby internetu oraz nośniki elektroniczne w szeroko rozumianym procesie uczenia się i realizacji uczniowskich badań. 

ZAPISZ SIĘ

3. Wiem, co chcę osiągnąć – lepsze efekty pracy szkoły dzięki ewaluacji wewnętrznej

Kurs skierowany jest do nauczycieli – członków zespołów ewaluacyjnych w szkołach i wszystkich osób związanych z ewaluacją. Główną ideą kursu jest przygotowanie do zaplanowania i przeprowadzenia ewaluacji użytecznych i sprzyjających rozwojowi szkoły – takich, które uwzględniają potrzeby jej użytkowników, a jednocześnie nie generują nadmiernego nakładu pracy i kosztów.

ZAPISZ SIĘ

Już wkrótce kolejna porcja nowości! Zapraszamy na www.kursy.operon.pl!