OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY Z OPERONEM

Strona główna
#


Strona główna


Strona główna
wyniki ogólnopolskie

Nowość! Czytam z Bratkiem - nowa publikacja z serii Ortograffiti z Bratkiem już dostępna.


Czytam z Bratkiem to trening czytania dla wszystkich dzieci, które rozpoczynają naukę tej trudnej sztuki. Zawiera 56 zestawów ćwiczeń, które pomogą dziecku opanować umiejętność całościowego i płynnego czytania. Publikacja została napisana z myślą o dziecku i rodzicu, ponieważ:

  • inspiruje do wspólnego rodzinnego czytania,
  • pomaga przezwyciężyć dziecku trudności krok po kroku dzięki zadaniom o zróżnicowanym poziomie trudności,
  • pozwala przełamać niechęć do czytania i pokonać trudności przez zastosowanie metody sylabowej,
  • uczy czytania przez zabawę,
  • daje rodzicom niepowtarzalną okazję, by przekazać dziecku wiedzę na temat korzyści z czytania, a więc rozwijać w nim potrzebę czytania przez całe życie.

Film terapeutyczny

W zeszłym roku szkolnym zapoczątkowaliśmy nową tradycję – integralnym elementem Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty stał się film terapeutyczny. Został on przyjęty przez nauczycieli i uczniów tak entuzjastycznie, że zamierzamy tę praktykę kontynuować. Zadaniem filmu jest ograniczyć stres towarzyszący dzieciom przed sprawdzianem. Psychologowie zgodnie twierdzą, że dzieci w tym wieku nie wykształciły odpowiednich mechanizmów radzenia sobie z sytuacjami trudnymi. Tymczasem nasilony stres powoduje zaburzenia pamięci, myślenia i uwagi. Sprawia także, że dziecko nie potrafi sobie przypomnieć wiadomości, które dobrze opanowało. Zestresowane dziecko odczuwa nieprzyjemne reakcje fizjologiczne, takie jak suchość w gardle, drżenie rąk, przyspieszenie tętna, często też bóle głowy i brzucha. Sposobem na zaradzenie temu może być odpowiednie przygotowanie – na przykład obejrzenie filmu terapeutycznego. Zachęcamy do zapoznania się z reakcjami dzieci i nauczycieli z zeszłorocznej edycji sprawdzianu. Uaktualniona wersja filmu, dostosowana do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty już jest gotowa do pobrania. Zapraszamy.

Strona główna
#

Raport z próbnego sprawdzianu

Dzięki raportom nauczyciele i uczniowie zyskują wiedzę nie tylko na temat posiadanej przez uczniów wiedzy, lecz także dowiadują się, jak ich wyniki plasują się na tle innych uczniów z całej Polski.

Strona główna

PROPONUJEMY RÓWNIEŻ:

#

Kursy internetowe z Operonem

Z naszych kursów korzystają już dziesiątki tysięcy nauczycieli! W dogodnym czasie i bez konieczności wychodzenia z domu rozwijają swój warsztat pracy.
Oferujemy kursy doskonalące przygotowane przez uznanych specjalistów z dziedziny psychologii, pedagogiki, metodyki nauczania.

Kursy na temat pracy z uczniem ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się są certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Dysleksji.

Ostatnio największą popularnością cieszyły się 2 kursy:

  • „Logodydaktyka w szkole – innowacyjna koncepcja wychowania i kształcenia”
  • „Twórczo i motywująco – jak uczyć sprawiając radość sobie i dzieciom”

#

Biuletyn elektroniczny

Cotygodniowa porcja informacji związanych z edukacją, kształceniem i pracą nauczyciela.