Platforma Operon dla nauczycieli to nowe, proste narzędzie, które ułatwi Państwa pracę przed zajęciami i na lekcji. Pierwsi użytkownicy platformy docenili to, że teraz wystarczy jedno logowanie, aby mieć dostęp do sprawdzonych pomysłów ekspertów oraz do wszystkich wyselekcjonowanych, zawsze aktualnych materiałów potrzebnych do przygotowania i prowadzenia lekcji. W lipcu startujemy z cyklem spotkań wakacyjnych, na których przekonają się Państwo, jak działa platforma. Już 3 lipca zapraszamy nauczycieli biznesu i zarządzania. O kolejnych terminach warsztatów poinformujemy wkrótce.

Platforma Operon – oszczędność czasu i największa baza materiałów

Wystarczy jedno logowanie, aby zapewnić sobie dostęp do wszystkich materiałów i narzędzi wspierających pracę nauczyciela:podręczników w wersji cyfrowej, prezentacji multimedialnych, scenariuszy lekcji, planów wynikowych i dydaktycznych, programów nauczania, szkolnej dokumentacji, kursów i webinarów oraz generatora testów.

Platforma zawiera treści i obudowę do podręczników wydawnictwa Operon. Z tego względu z tych materiałów najwygodniej będzie korzystać nauczycielom, którzy wybrali podręczniki naszego wydawnictwa. Sukcesywnie dodawane są tomy podręczników z kolejnych przedmiotów do liceów, techników oraz szkół branżowych.

Kto może korzystać z Platformy Operon dla nauczycieli?

Platforma jest serwisem dostępnym wyłącznie dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Dla osób uczących z podręczników Operonu dostęp do platformy jest bezpłatny. Po zalogowaniu się do Platformy Operon dla nauczyciela można korzystać ze wszystkich dostępnych pomocy edukacyjnych.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy korzystają z materiałów Operonu (Multiteki, Mobilnej szkoły) jest taka, że na Platformie Operon dla nauczyciela zalogują się Państwo za pomocą dotychczasowych danych. Jeśli nie mają Państwo jeszcze konta, to w prosty sposób można je założyć – wystarczy wejść na platforma.operon.pl/nauczyciel/

Co zrobić, aby w pełni wykorzystać możliwości Platformy Operon dla nauczyciela i dzięki temu skrócić czas na przygotowanie lekcji, zyskać rzetelne źródło materiałów i inspiracji na zajęcia? Jak w najszybszy sposób odnaleźć materiały potrzebne na lekcje? Dowiedzą się tego Państwo w czasie cyklu spotkań wakacyjnych.

Platforma Operon dla nauczycieli biznesu i zarządzania – warsztat

W środę (3 lipca) o godzinie 9.00 odbędzie się pierwszy warsztat on-line, który przygotuje Państwa do pracy z wykorzystaniem Platformy Operon dla nauczyciela. Dowiedzą się Państwo na nim wszystkiego o nowej platformie. Będzie także okazja do zadawania pytań i dyskusji. Konsultantka edukacyjna Aneta Maciołek na podstawie podręczników z biznesu i zarządzania pokaże, jak można w prosty sposób przygotować lekcje, korzystając z dostępnych materiałów i narzędzi.

Zapraszamy do udziału nauczycieli biznesu i zarządzania. Dowiedzą się Państwo, jak:

  • pracować z prezentacjami multimedialnymi na lekcjach;
  • szybko przygotować angażujące lekcje, wykorzystując inspiracje ze scenariuszy i prezentacji multimedialnych;
  • sprawniej działać w obszarze dokumentacji szkolnej przy użyciu gotowych materiałów metodycznych;
  • skrócić czas przygotowywania kartkówek, testów i sprawdzianów (generator testów);
  • rozwijać swoje kompetencje dzięki dostępnym webinarom i kursom.

 
ZAPISZ SIĘ NA WARSZTAT