200 tysięcy uczniów już w najbliższy wtorek sprawdzi swój stopień przygotowania do matury, pisząc Próbną Maturę z Operonem, „Gazetą Wyborczą” i British Council.

Rusza kolejna, już dziewiąta, edycja próbnej matury. Dla uczniów oznacza to możliwość zweryfikowania wiedzy i – co bardzo istotne – sprawdzenia się w warunkach porównywalnych do tych, z którymi będą mieli do czynienia w trakcie egzaminu maturalnego.

– Formuła naszego egzaminu w zasadzie nie odbiega od procedury stosowanej w trakcie egzaminu państwowego – mówi Joanna Dudek z Operonu. – Przykładamy do tego szczególną wagę, bo zdajemy sobie sprawę że taki rodzaj „próby generalnej” pozwala oswoić się z nietypową sytuacją. Dostarczamy do szkoły wydrukowane arkusze i namawiamy do realizowania wytycznych, które upodobnią próbną maturę do egzaminu państwowego – wyjaśnia.

Dla uczniów oznacza to, że na egzamin przychodzą elegancko ubrani, sala jest udekorowana, pokazują dowód osobisty przed wejściem na salę i losują miejsce.

Ogłoszenie wyników egzaminu, szczegółowe raporty dla szkół oraz rankingi ogólnopolskie i wojewódzkie szkół będą dostępne 22 stycznia 2016 r., jednak maturzyści będą mogli sprawdzić, czy udzielili poprawnych odpowiedzi już kolejnego dnia. Wyniki będą dostępne na platformach  www.gieldamaturalna.pl oraz www.edulandia.pl.

– To bardzo istotne, gdyż pozwoli na określenie zasobów wiedzy i zaplanowanie pracy na najbliższe miesiące – wyjaśnia Joanna Dudek. 

Próbny egzamin obejmuje: język polski, matematykę, język obcy oraz przedmiot dodatkowy. Ostatni egzamin odbędzie się 27 listopada 2015 r.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Justyna Lulkiewicz

784 051 453