Dla jednych doskonałe narzędzie pracy, dla innych moda, która przeminie i ślad po niej nie zostanie. Czym tak naprawdę jest myślenie wizualne? Czy to tylko bazgranina nieprzynosząca efektu, za to skutecznie odwracająca uwagę ucznia podczas lekcji? A może jest w nim coś więcej? Jak Joanna Krzemińska, autorka kursu Myśli dobrze narysowane. Zastosowanie myślenia wizualnego w procesie nauczania oraz bloga Zakręcony belfer, zaczęła stosować myślenie wizualne?

 

Gdyby jeszcze rok temu ktoś powiedział mi, że potrafię rysować, prawdopodobnie uśmiechnęłabym się i stwierdziła, że jest szaleńcem. Dziś jednak myślę, że rysowanie jest bardzo ważnym elementem w edukacji. Tak na dobrą sprawę każdy człowiek myśli obrazami. Dlaczego więc nie skorzystać z tej umiejętności? Odkąd na moich lekcjach pojawiły się rysowane notatki (rysnotki zainspirowane Myślografią Agaty Baj), uczniowie przyznają, że uczy im się łatwiej, wiedza jest uporządkowana i wchodzi do głowy w sposób niemal niezauważalny. Jeżeli jeszcze nie korzystaliście z tej metody, musicie koniecznie po nią sięgnąć. Sprawdza się świetnie zarówno w małym formacie kart pracy, jak i formacie tablicowym.

I wierzcie mi: wcale nie potrzeba być mistrzem kreski! Zobaczcie sami  

Nie wiesz od czego zacząć? Zapisz się na kurs!
 

Myśli dobrze narysowane. Zastosowanie myślenia wizualnego w procesie nauczania  

Zapisz się

Celem kursu jest przybliżenie uczestnikom idei myślenia wizualnego. Kolejne moduły przedstawiają narzędzia, dzięki którym kursanci mogą się przekonać, że każdy potrafi rysować. Dodatkowym atutem materiału jest zasygnalizowanie, że dzięki myśleniu wizualnemu nauka może być przyjemnością. Uczestnicy kursu poznają między innymi odpowiedzi na następujące pytania:

  • Czym jest myślenie wizualne?
  • Czym są mapy myśli i po co je budować?
  • Czym jest rysnotka?
  • Jak zachęcić uczniów do tworzenia własnych notatek wizualnych? 

 

Zapraszamy do zapisów na ten oraz pozostałe kursy. Pełną ofertę szkoleń znajdą Państwo na platformie kursy.operon.pl.