Tegoroczny państwowy egzamin ósmoklasisty został zaplanowany na 23–25 maja 2023 r. Jak co roku zachęcamy Państwa do przeprowadzenia próby generalnej w formie egzaminu próbnego wiernie odwzorowującego przebieg i procedury określone przez CKE. Corocznie odbywający się Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty jest ważnym wydarzeniem w tysiącach polskich szkół. W roku szkolnym 2022/2023 zostanie przeprowadzony w dniach 6–8 grudnia 2022 r. Zapisy trwają!

 

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty – edycja 2022/2023

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty jest kluczowym elementem programu przygotowań do egzaminu ósmoklasisty, który w pełni odzwierciedla egzamin państwowy. Oznacza to, że jest zgodny z aktualnymi wymaganiami i procedurami CKE. Udział w egzaminie próbnym daje uczniom wyjątkową szansę na oswojenie się z formułą egzaminu, a szkole ‒ okazję do sprawdzenia wszelkich aspektów organizacyjnych istotnych przy przeprowadzeniu egzaminu tej rangi. Co więcej, jest doskonałą formą motywacji uczniów do nauki i istotnym bodźcem uświadamiającym ich o konieczności rozpoczęcia przygotowań do egzaminu. Wyniki egzaminu próbnego są cenną informacja dla uczniów i nauczycieli, gdyż wskazują, które wiadomości i umiejętności zostały już opanowane w stopniu zadowalającym, a które wymagają jeszcze doskonalenia.

Dlaczego warto zgłosić szkołę do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty?

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty odbędzie się w dniach 6–8 grudnia 2022 r., a szkoły biorące w nim udział otrzymają:

  • możliwość sprawdzenia wszelkich aspektów organizacyjnych w szkole, istotnych przy przeprowadzeniu państwowego egzaminu ósmoklasisty;
  • diagnozę poziomu wiedzy uczniów oraz identyfikację obszarów wymagających powtórzenia;
  • oswojenie się uczniów z formułą egzaminu i przeprowadzenie próby generalnej przed egzaminem państwowym;
  • dostęp do arkuszy, kart odpowiedzi i kartotek w wersji elektronicznej;
  • możliwość weryfikacji postępów w przygotowaniu uczniów do egzaminu państwowego dzięki organizacji II edycji Ogólnopolskiego                   Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem;
  • porównanie poziomu zdawalności egzaminu próbnego z innymi szkołami w całej Polsce (po przeprowadzonym egzaminie próbnym są                 udostępniane raporty, statystyki i rankingi szkół);
  • promocję szkół, których uczniowie osiągają wysokie wyniki na poziomie ogólnopolskim, dzięki corocznie publikowanym rankingom ogólnopolskim        oraz wojewódzkim.

 

Zapisy trwają do 31 października 2022 r. Aby wziąć udział w egzaminie próbnym, szkoła musi zgłosić liczbę uczniów, którzy przystąpią do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem strony internetowej egzaminy.operon.pl.