NASZE WARTOŚCI               ETAPY REKRUTACJI               AKTUALNE WYZWANIA

Zdajemy sobie sprawę, jak ważnym procesem jest poszukiwanie wartościowych pracowników, dlatego przykładamy ogromną wagę do jego realizacji.

Rekrutacja w Wydawnictwie OPERON składa się z kilku etapów, podczas których wykorzystujemy zróżnicowane narzędzia i metody rekrutacyjne. Dzięki nim możemy dobrze poznać kandydata – jego umiejętności, predyspozycje i potencjał. 

Nasze ogłoszenia dotyczące poszukiwania pracowników znajdziesz na największych ogólnopolskich i regionalnych portalach z ogłoszeniami o pracę oraz na naszej, zawsze aktualnej  stronie poświęconej pracy w Wydawnictwie OPERON.

Zawsze szukamy utalentowanych i dojrzałych ludzi, którzy chcą dołączyć do naszego zespołu, dlatego jeśli aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko, które Cię interesuje, możesz przesłać do nas dokumenty aplikacyjne, korzystając z formularza na stronie Aktualne wyzwania.

Każda nadesłana do nas aplikacja jest szczegółowo analizowana. Zwracamy uwagę na to, czy kandydat odpowiada naszym aktualnym oczekiwaniom co do poszukiwanego pracownika. Analizujemy doświadczenie zawodowe kandydata, wiedzę i zdobyte umiejętności.

  

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie umiejętności i predyspozycji kandydata. W tym celu wykorzystujemy sprawdzone metody rekrutacji i komunikacji z kandydatem.  Odbywa się to podczas:
- rozmowy rekrutacyjnej
i/lub
- Assessment Centre

Rozmowa rekrutacyjna odbywa się w siedzibie naszej firmy, ale w niektórych przypadkach może ją poprzedzić rozmowa telefoniczna przeprowadzana ze specjalistą naszego Działu HR.

Na rozmowę do siedziby naszej firmy zapraszamy kandydatów, którzy posiadają – w naszej ocenie – umiejętności i kwalifikacje przez nas wymagane na danym stanowisku. Pierwsza rozmowa rekrutacyjna przeprowadzana jest z osobami odpowiedzialnymi za politykę personalną firmy i przedstawicielami działów. W zależności od wybranych metod rekrutacyjnych możemy zaprosić Cię na więcej niż jedną rozmowę rekrutacyjną. Dla nas to szansa na jak najlepsze poznanie kandydata, dla Ciebie to szansa na poznanie nas i zadanie pytań.

Jednym z elementów rozmowy kwalifikacyjnej są zadania do wykonania. Pomagają nam one sprawdzić w praktyczny sposób wybrane umiejętności i wiedzę, wymagane na danym stanowisku. Możesz zostać również poproszony o wykonanie jakiegoś zadania w domu i przesłanie jego efektów w wyznaczonym terminie.

Assessment Centre to metoda rekrutacji, z której chętnie korzystamy. Dzięki Twojemu udziałowi w AC możemy lepiej poznać i zweryfikować Twoje umiejętności i postawy.

Na tym etapie każda osoba biorąca udział w rekrutacji otrzyma informację zwrotną – zaproszenie do kolejnego etapu lub decyzję o odrzuceniu kandydata.

Co ważne – dla nas rozmowy z kandydatami to szansa na poznanie wartościowych ludzi, przyszłych pracowników, dlatego staramy się, by upływały w przyjaznej atmosferze. Nie „przesłuchujemy”, tylko rozmawiamy – jesteśmy po prostu ciekawi ludzi, którzy chcą z nami pracować.

 

Jeśli pozytywnie ocenimy Twoją wiedzę i umiejętności wykazane w poprzednich etapach, zaprosimy Cię na rozmowę z przyszłym bezpośrednim przełożonym.

Ten etap kończy proces rekrutacji – skontaktujemy się z Tobą i przekażemy informację zwrotną.

  

Jeśli uznamy, że jesteś osobą, która najlepiej odpowiada naszym wymaganiom, otrzymasz od nas ofertę zatrudnienia. Spotkamy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Jeśli nie zdecydujemy się na Twoją kandydaturę, na pewno otrzymasz od nas informację zwrotną. Twoje CV pozostanie w naszej bazie, dzięki czemu będziemy mogli się z Toba skontaktować ponownie w związku z rekrutacjami prowadzonymi w przyszłości.